Fotoğrafçılık Kulübü

Fotoğrafçılık Kulübü

Üsküdar Arme Koleji Fotoğrafçılık Kulübünde Dünyaya farklı bir bakış açısı katıyoruz, vizörün bize göremediklerinizi göstermesine izin verip lenslerin bizi yönlendirmesine kapılıp gidiyoruz. Kulüpte sizin görmediğiniz şeyleri göstermeyi amaçlıyor. Teknik bilgileri öğrenerek profesyonel fotoğrafçılığa ilk adımı atmaya hazırlanıyor öğrencilerimiz.

Üsküdar Arme Koleji Fotoğrafçılık Kulübü çalışmalarında; öğrencilerimize fotoğrafın ne olduğu, fotoğraf çekim tekniklerinin nasıl uygulanacağı, fotoğraf sanatının tarihsel gelişimi, fotoğrafın diğer sanatlar arasındaki yeri ve diğer sanatlarla olan ilişkileri anlatılmaktadır. Belgesel fotoğrafçılığı, basın fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığı, tanıtım fotoğrafçılığı, medya fotoğrafçılığı gibi fotoğrafın kullanıldığı değişik çalışma alanları hakkında bilgi verilir.

Fotoğraf çekimlerinde makine seçimi, makine hâkimiyeti, ortamın ışık niteliği gibi teknik bilgiler öğrencilerle paylaşılır. Fotoğrafın sanatsal yönüyle ilgili olarak, kompozisyon kuralları tartışılır. Fotoğrafın işlenmesinde kullanılan Adobe Photoshop programı tanıtılır.

Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri; okulumuzda düzenlenen her türlü etkinliğin görüntülenmesinde, bu görüntülerin düzenlenmesinde ve sergilenmesinde aktif olarak yer alırlar.

Ayrıca Dünyada, ülkemizde ve özellikle de kentimizde düzenlenen fotoğraf ve fotoğrafçılıkla ilgili her türlü etkinliği takip eder, mümkünse katılma olanaklarını organize ederler.

 

PANDEMİ DÖNEMİNE HAZIRIZ!

ANLAŞMALI KURUMLAR

Anlaşmalı olduğumuz kurumlarımıza %25 indirim uygulanmaktadır!